O firmie

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, działającą na polskim rynku od 1991 roku. Zrodziła się z pasji i poświęcenia młodego małżeństwa, które zainwestowało swoją wiedzę i energię w rozwój firmy.

Dziś ELGIS-Garbatka Sp. z o.o. jest prężnie działającym zakładem specjalizującym się w produkcji oświetlenia zewnętrznego, urządzeń dla energetyki, trakcji i małej architektury a także konstrukcji dla drogownictwa.

W oparciu o własną bazę projektową i wyspecjalizowany dział produkcji oferujemy szeroką gamę produktów oświetleniowych, które doskonale sprawdzają się jako oświetlenie parków, skwerów, miejsc rekreacji, obiektów sportowych, ulic, dróg a także przestrzeni historycznych.

W naszej ofercie znajdują się: słupy stalowe (m.in. stylizowane, ozdobne), słupy drewniane, słupy ze stali nierdzewnej, słupy żeliwne, małe słupki, oprawy oświetleniowe, itp.

Naszą dumą są latarnie drewniane, których jesteśmy czołowym producentem na rynku polskim, i za które otrzymaliśmy liczne nagrody, m.in. I Nagrodę im. Lecha Wałęsy na XI Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego w Warszawie, Nagrodę Specjalną na Targach Światło 2016 r.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o. jest licencjonowanym producentem aparatury rozdzielczo-zabezpieczającej nN, SN i oferuje swoim odbiorcom kompletny pakiet produktów, m.in.:

– łączniki napowietrzne (rozłączniki, odłączniki, uziemniki)
– napędy (ręczne i silnikowe typu Lo-1, Lp-1)
– podstawy bezpiecznikowe (PBNV, PBNM,PBWMNE)
– słupowe stacje transformatorowe nN/SN
– stanowiska słupowe
– osprzęt nN/SN
– konstrukcje energetyczne
Jednocześnie zajmujemy się produkcją konstrukcji dla drogownictwa. Są to: wygrodzenia drogowe, bramownice, konstrukcje wsporcze do sygnalizacji i ekranów akustycznych, krawędziowe reduktory hałasu i konstrukcje drogowe i budowlane.

Ważnym elementem naszej produkcji jest trakcja i sygnalizacja. Słupy trakcyjne i trakcyjno-oświetleniowe przystosowane są do podwieszenia sieci trakcyjnej, tramwajowej i trolejbusowej. W zależności od typu konstrukcje słupów charakteryzują się wartością sił naciągu trakcji, sposobem posadowienia a także sylwetką.

Dopełnieniem oferty naszej firmy jest mała architektura: ławki, kosze, słupki, stojaki rowerowe, tablice informacyjne, kraty.

Przez lata działalności ELGIS-Garbatka Sp. z o.o. nawiązał współpracę z czołowymi Zakładami Energetycznymi, wieloma firmami budowlano-wykonawczymi oraz przedsiębiorstwami zarządzającymi i konserwującymi oświetlenie na terenie całego kraju. W dorobku naszych realizacji znajdują się liczne inwestycje w najpiękniejszych zakątkach Polski

Brzustów 61,
26-930 Garbatka Letnisko